Atari 2600Jr.

Atari 2600Jr.

Jedna z prvních herních konzolí využívající cartridge, většina ostatních měla pouze vestavěné hry/hru a byly tak pouze jednoúčelové, konzole jako taková spadá do 2. generace konzolí, ve které bylo Atari 2600(VCS) jednoznačně nejúspěšnějším zástupcem. Původní verze se poprvé na trhu objevila již v roce 1977 a vyráběla se s drobnějšími úpravami až do devadesátých let. V průběhu let vzniklo několik verzí, jež se lišily především vzhledem, jako poslední byla vydána 2600Jr. která je menší a jednodušší, HW je však 100% kompatibilní s ostatními verzemi a podporuje veškeré hry. Oficiálně vyšlo pro konzoli 418 her, přičemž v průběhu let vycházeli a stále vycházejí další, celkový počet her je tedy mnohem vyšší. Původně bylo ke konzoli možné připojit dvojici joystiků s jedním tlačítkem, ale nakonec bylo mnoho dalších typů ovladačů, které byly přizpůsobeny jednotlivým hrám, jednalo se například o volant, páčky (na ponga), klávesnici a mnoho dalších.

Hardware konzole:
Procesor MOS Technology 6507 běžící na frekvenci 1.19MHz
Paměť 128 bajtů (nejedná se o překlep, skutečně obsahovala pouhých 128 bajtů paměti, nicméně v některých kartridžích může být ještě dodatečná paměť až 128 bajtů, tedy maximum s čím mohli programátoři operovat bylo 256 bajtů RAM)
Kapacita kartrigže byla standardně až 4KB, později se však objevily i 8KB (to už byla panečku kapacita)
Grafika 320*200 bodů při 8 barvách z celkových 104

Hry které máme k dispozici na vyzkoušení:
Missile Command – země je napadena a na vás tak čeká nelehký úkol ochránit města, ke kterým se blíží jaderné střely. K tomu vám pomůže protiraketový systém a bleskové reflexy, že to není nic jednoduchého zjistíte velmi brzy. Hra vyšla roku 1981 a stala se jednou z nejslavnějších her pro VCS.
Ms. Pac-Man – znáte Pac-Mana? Ano, pak vám tuto hru nemusíme představovat, neboť je to to samé, akorát hrajete za „dámu“. Vaším úkolem je v bludišti posbírat všechny body a nenechat se přitom chytit duchy. Jednoduché, rychlé, chytlavé, nic víc není třeba.

Kartridž se hrou Missile Command
A zde Slečna Pac-Manová 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.