Wii

Wii

V pořadí pátá videoherní konzole Nintenda, spadající do 7. generace, poprvé uvedena 19. listopadu 2006 v Americe. Původně se konzole měla jmenovat Revolution, neboť přinesla revoluční možnosti v ovládání her, později však pojmenována Wii (má to asociovat We, neboli „my“). Konkurenty měla v podobě Microsoft XBox360 a Sony Playstation 3, obě tyto konzole zvolily jako hlavní prvek vysoký výkon a HD grafiku, kdežto Nintendo s Wii se vydala cestou pohybových a skupinových her. Ještě před samotným zahájením prodeje bylo jasné, že tato konzole vrátí společnost Nintendo na výsluní, neboť na všech videoherních výstavách strhávala konzole velký zájem a každý ji chtěl mít, lhostejno jestli plánoval nákup nového XBoxu nebo Playstationu.

Hardware konzole:
Procesor IBM PowerPC „Broadway“ taktovaný 729MHz
Paměť 88MB rozdělená na 24MB interní paměti a 64MB videopaměti pro GPU Ati „Hollywood“, ten byl taktován na 243MHz
Jako média byly využity optické disky o průměru 12cm a kapacitě až 8.5GB, pro ukládání měla konzole integrováno 512MB flash paměti, která byla dále rozšířitelná pomocí SD karty.
Verze konzole:
Původní bílá varianta – byla kompatibilní s disky, hrami, paměťovými kartami a ovladači GameCube
Nastupující modrá varianta – kompatibilita s GameCube byla odebrána
Zmenšená červená varianta – prodávaná jako Wii Mini, nepodporovala GameCube a dokonce byla odebrána možnost sítě a online služeb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *